СТАРТ ПОСІВНОЇ КАМПАНІЇ - 2016

14 Марта 2016

У поточному році посівна кампанія ярих культур стартувала в південному регіоні в третій декаді лютого. Як повідомляють сільгоспвиробники, проведення посівних робіт сприяли оптимальний температурний режим і достатня кількість вологи в грунті. Так, сільгоспвиробники Запорізької, Херсонської, Одеської та Миколаївської областей першими приступили до яровій сівбі ячменю і гороху. При цьому аграрії відзначали, що також даними культурами планують пересівати 2-3% площ під озимими культурами, які доводилося списувати через загибель.

Разом з тим, метеорологи повідомляють, що оптимальний момент для ярової сівби був упущений. На їхню думку, лютневі «вікна» в цьому році були найбільш придатними за погодними умовами для старту посівної кампанії. Крім того, в разі теплої весни, яка нерідко супроводжується сильними вітрами, волога з полів може випаруватися швидко, що за відсутності продуктивних весняних опадів негативно відібється на розвитку посівів.

Також не слід забувати і про можливі березневих заморозках. У разі значного зниження температур може виникнути необхідність пересіву ярих культур, що спричинить за собою додаткові витрати.

Звичайно, на даний момент поки рано говорити про те, наскільки успішно пройде весняна сівба, або ж про успішне закінчення перезимівлі озимих. Основну ставку сільгоспвиробники, як ми вже раніше згадували, роблять на березень. Саме від подальших погодних умов в першому місяці весни буде залежати успішне завершення перезимівлі озимих культур і раннього ярової сівби. Тому все що залишається - це чекати і сподіватися, що погода все ж надасть сприятливий вплив на урожай 2016 року.

Джерело: АПК-Інформ